26 februari 2006
Nauwe samenwerking Delta-instituut en twee universiteiten
Het Nederlandse topinstituut voor wateronderzoek, dat het kabinet gisteren heeft ingesteld, gaat een strategische alliantie aan met de Technische Universiteit Delft en de Universiteit Utrecht. "De relatie tussen de universiteiten en de instellingen die het Delta-instituut gaan vormen, wordt verder uitgebouwd," aldus het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De universiteiten willen 100 promovendi, actief met deltavraagstukken, koppelen-aah het instituut. Dat wordt gevestigd in zowel Utrecht als Delft. Het gaat zich bezighouden met vraagstukken over wonen en werken in Deltagebieden en moet zowel overheid als bedrijfsleven gaan bedienen.
Als stichting wordt het een krachtenbundeling van
die zich onder meer bezighouden met zoetwaterbeheer en afvalwater. Er komen bijna 800 mensen te werken. Ongeveer 150 zijn afkomstig van Rijkswaterstaat, 150 komen van TNO Bouw en Ondergrond, 300 van WL/Hydraulics en 200 van GeoDelft. Door de fusie zullen tientallen (kantoorfuncties verdwijnen, vooral via natuurljjk verloop. Het instituut zal circa 87 miljoen omzet gaan draaien, gelijk aan die van de betrokken instituten op dit moment. Het ministerie verwacht dat die omzet de komende jaren zal groeien.
"Wereldwijd neemt de vraag naar 'deltakennis' toe, ook omdat 80 procent van de bevolking woont in kwetsbare deltagebieden."
bron: AD Haagsche Courant
Bouwweb is in 1995 opgericht en was de eerste Internet Presence Provider voor de bouw en alle daaraan gerelateerde bedrijven.
Overzicht van pers- en nieuwsberichten van en voor de bouw. Uw bericht kan ook worden opgenomen.