16 maart 2006
Eerste regionale voorlichtingsbijeenkomst Taskforce PPS een succes
Onder auspiciën van de Taskforce PPS en georganiseerd door Bouwend Nederland, VNO-NCW, ONRI en RWS vond op 9 maart jl. de eerste regionale bijeenkomst van de Taskforce PPS plaats in het Infrahuis Noord te Groningen. De bijeenkomst was een groot succes. Veel belangstellenden kwamen op de voorlichtingsbijeenkomst af. RWS-ers en ambtenaren van provincies en (grote) gemeenten waren in grote getale naar de bijeenkomst gekomen.
In de komende weken volgen nog een drietal bijeenkomsten in resp.
De Taskforce PPS heeft in het afgelopen jaar diverse producten gemaakt met het doel om de transactiekosten bij PPS/DBFM-contracten terug te dringen door ‘standaarden´ te ontwikkelen. Hierbij valt te denken aan
De voorlichtingsbijeenkomsten van de Taskforce PPS zijn bedoeld om de beschikbare kennis voor een zo breed mogelijk publiek toegankelijk te maken.
In Groningen vond de aftrap van de voorlichtingsbijeenkomsten plaats. Onder leiding van dagvoorzitter Peter Struik, HID RWS Noord-Nederland, is uitgebreid ingegaan op bovengenoemde producten van de Taskforce PPS. Geert van Maanen, SG van VenW en voorzitter van de Taskforce PPS, benadrukte het belang van goede communicatie en kennisverspreiding en deed een oproep aan private partijen om met RWS mee te veranderen. RWS kiest voor het ´markt, tenzij´-principe. Dit betekent dat veel meer zaken aan de markt worden overgelaten, maar wel op een andere wijze. RWS maakt zich intern op voor deze veranderingsslag, die reeds in het Ondernemingsplan 2004-2008 is aangekondigd. De uitdaging is nu aan de markt.
Er is een Handboek DBFM verschenen waarover Remco van der Horst, Kenniscentrum PPS, een korte inleiding verzorgde. De eerste ervaringen met het modulair DBFM-contract van RWS zijn toegelicht door Jaap Heijboer, projectleider Tweede Coentunnel. De aanbesteding van dit project is volop aan de gang. Eind april 2006 zullen de vijf geselecteerde combinaties hun plannen moeten indienen. Jaap van de Poll, Arcadis optredend namens ONRI, ging in op de werkwijzer Nieuwe marktbenadering.
In toenemende mate nemen regio´s initiatieven op PPS-gebied. Koen Weusthuis, projectleider gebiedsontwikkeling Assen-Zuid, gaf een toelichting op de regionale samenwerking om de verbreding van de N33 tussen Assen-Zuidbroek op termijn te kunnen realiseren.
Michiel Scheltema gaf een presentatie van het rapport over ´unsolicited proposals´ dat de Regieraad Bouw in de afgelopen maanden heeft ontwikkeld. Het rapport doet een suggestie aan opdrachtgevers hoe met eigen initiatieven van bedrijven om te gaan.
Tenslotte deed Hans Haerkens, secretaris van de Regieraad Bouw Noord verslag van de wijze waarop private en publieke partijen in het noorden nauw samenwerken. De openheid waarmee beide partijen onderwerpen bespreekbaar durven te maken en gezamenlijk naar oplossingen te zoeken, is een voorbeeld van hoe het kan.
bron: bouwend nederland
meer info: kenniscentrum pps - investeren & financieren
Bouwweb is in 1995 opgericht en was de eerste Internet Presence Provider voor de bouw en alle daaraan gerelateerde bedrijven.
Overzicht van pers- en nieuwsberichten van en voor de bouw. Uw bericht kan ook worden opgenomen.